مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

ممکن است بخواهید نسبت به راه اندازی انجمن گفتگو اینترنتی اقدام کنید. ما قصد داریم در این مطلب راجع به نحوه ی راه اندازی انجمن گفتگو اینترنتی مطالبی را عنوان کنیم.

راه اندازی انجمن گفتگو

پیش از هر چیز برای راه اندازی انجمن گفتگو اینترنتی به یک موضوع نیاز داریم که بتواند مورد گفتگو واقع شود. البته ممکن است شما از قبل یک وبسایت داشته باشید که قصد راه اندازی انجمن گفتگوی آنرا به عنوان یک امکان جانبی داشته باشید که در این صورت اغلب موضوع انجمن شما همان موضوع وبسایت شما خواهد بود.
حال اگر موضوع را قبلا انتخاب کرده اید موقع راه اندازی بستر سخت افزاری و نرم افزاری این کار است. از لحاظ سخت افزار شما می توانید با خرید یک سرویس میزبانی وب (هاست اشتراکی، سرورمجازی، سرور اختصاصی) کار خود را شروع کنید اما از لحاظ نرمافزاری نیاز به یک برنامه یا اسکریپت دارید که به وسیله ی آن قادر باشید نسبت به راه اندازی، ایجاد امکان عضویت و فعالیت کاربران و همچنین مدیریت انجمن را برای خود فراهم کنید.
ابزارها و اسکریپتهای رایگان و غیر رایگان بسیاری برای مدیریت انجمن تولید شده و مورد پشتیبانی هستند که اغلب آنها به زبان پی اچ پی نوشته شده اند.
از معروفترین انجمن سازهای غیر رایگان می توان به انجمن ساز وی بولتین (vbulletin.com) و از رایگانها به مای بی بی (mybb.com) اشاره کرد.

5 دیدگاه

 1. محمدصادق عليخاني

  به نظر من زيباترين و انعطاف پذيرفترين اتجمن سازipb هستش!

 2. omid

  سلام دوستان به نظر من فقط انجمن ساز Vbultin در مرحله دوم Mybb

 3. هتل درویشی

  بسیار عالی ممنون

 4. joomirali

  به نظر بنده مطلب بسیا و مفید و آموزنده ای در مورد ipb
  و وب هاستینگ بود.

 5. علی

  من با mybb کار کردم راضی بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.