مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

احتمال دارد شما جزء آن دسته از مشتریانی باشید که اخیرا ایمیلی با عنوان “هشدار در مورد تحریم دامنه” از برخی شرکت های دیگر غیر از تهران هاست یا شرکتی هاستینگی که دامنه را از طریق آن ثبت کرده اید دریافت کرده باشید.

ماجرا از این قرار است که شرکت هلندی رسلو (resello.com) که تخمین زده می شود بیش از 80 درصد دامنه های ایرانیان در این شرکت ثبت شده باشد اعلام کرده است که دیگر مشتریان ایرانی نمی توانند برخی خدمات این شرکت را از جمله ثبت دامنه ی جدید دریافت کنند به این معنا که با مشخصات ایران دیگر نمی توان دامنه ی جدیدی ثبت کرد و این در حالی است که تقریبا هیچ مشکلی برای تمدید یا استفاده از دامنه های قبلی ثبت شده وجود ندارد.

به اقتضای این موضوع ما (تهران هاست) به سرعت با سایر ثبت کننده های بین المللی دامنه وارد مذاکره شده و با یکی از بهترین انتخاب های ممکن (که در حال حاضر در حال تبدیل شدن به انتخاب سایر شرکت های هاستینگ ایرانی دیگر نیز می باشد) تا بتوانیم دامنه های جدید را از طریق آن ثبت کننده به ثبت برسانیم و در فرصت مناسب اگر لازم شد دامنه های قبلی را نیز منتقل کنیم.

تا اینجای ماجرا خیلی غیرعادی نیست و معمولا شرکت هایی مانند تهران هاست همواره با چالش های مشابه و بسیار بزرگتر مواجه اند و معمولا برای مدیران قوی تر خیلی سخت نیست که بتوان چنین مشکلاتی را مدیریت کرد و به راه حل هایی رسید که مشتریان حتی متوجه نشوند که مشکلی اتفاق افتاده و سپس رفع شده است اما ماجرای فوق دستاویزی شده بود برای سوء استفاده ی برخی شرکت های رقیب و ارسال ایمیل به تمام کاربران ایرانی و ایجاد نگرانی و استرس کاذب در جهت کسب منفعت شخصی.

یکی از این شرکت های سوء استفاده گر با استخراج ایمیل کاربران ایرانی از سایت های هویز (یا راه مشابه) اقدام به ارسال ایمیل به این کاربران با عنوان “هشدار در مورد تحریم دامنهyourdomain.com” نموده است و جالب اینجاست که بسیاری از کاربران دامنه های آی آر (IR) نیز این ایمیل را دریافت کرده اند در حالی که دامنه های آی آر ملی هستند و در سایت نیک ثبت می شوند نه رسلو و هیچ ربطی به تحریم های اعمال شده ندارند.

تهران هاست از تمام کاربران خود تقاضا دارد که فریب اینگونه سایت های سوء استفاده گر را نخورند و هر گونه اطلاعات را تنها از طریق خود سایت تهران هاست دریافت نمایند.

تهران هاست به تمام مشتریان خود اطمینان می دهد که هیچ جای نگرانی در رابطه با تحریم اعمال شده وجود ندارد و در حال حاضر دامنه های تهران هاست در یک شرکت جدید در حال ثبت می باشند و هر دامنه ای که تمدید شود با وجود اینکه در رسلو هم قابلیت تمدید دارد اما ما روند انتقال آنرا دنبال می کنیم و اگر هر یک از مشتریان ما تمایل داشته باشند می توانند با پرداخت هزینه ی تمدید پیش از موعد دامنه ی خود را به شرکت جدید منتقل نمایند.

توصیه می شود اگر تمایل به انتقال دارید یک الی دو ماه قبل از انقضاء دامنه ی خود را تمدید نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.