مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

فعال کردن اس اس ال رایگان در دایرکت ادمین با استفاده از سرویس رایگان lets encrypt در صورتی که امکان این کار توسط هاستینگ شما در پنل هاست فراهم شده باشد تنها با چند کلیک امکان پذیر است و مهمتر آنکه در صورت فعال بودن این امکان در هاست دایرکت ادمین شما، اس اس ال به صورت خودکار در دوره های سه ماهه تمدید خواهد شد و نیازی نیست سه ماه به سه ماه خودتان دوباره مراحل فعال سازی یا تمدید اس اس ال را انجام دهید.

دلایل فعال کردن اس اس ال رایگان در دایرکت ادمین

به چند دلیل ممکن است شما تمایل به فعال کردن اس اس ال رایگان در دایرکت ادمین داشته باشید که مهمترین آنها عبارت است از:

1- افزایش امنیت وب سایت با فعال سازی اس اس ال

2- رایگان بودن اس اس ال و عدم نیاز به پرداخت هزینه

3- بهبود سئوی وبسایت در موتورهای جستجو

و …

اما متاسفانه باید توجه داشته باشید که اگر قصد دارید با فعال سازی اس اس ال اقدام به اخذ نماد دو ستاره کنید (در زمان نگارش این مطلب اخذ نماد 2 ستاره نسبت به 1 ستاره منوط به فعال سازی اس اس ال می باشد) با توجه به سه ماهه بودن اس اس ال های رایگان و شرط یک ساله بودن ssl در سایت ای نماد این ssl های رایگان در این خصوص کارایی ندارند.

نحوه ی فعال کردن اس اس ال رایگان در دایرکت ادمین

جهت فعال کردن اس اس ال رایگان در دایرکت ادمین کافی است به پنل دایرکت ادمین خود مراجعه نموده و از بخش Advanced Features روی گزینه ی SSL Certificates کلیک کنید. (اگر این گزینه وجود نداشت از هاستینگ خود تقاضای پشتیبانی نمایید)

در پنجره ی جدید ابتدا بخش متن SSL is currently توجه کنید و اگر عبارت disabled بود روی here در انتهای خط کلیک کنید.

فعال کردن اس اس ال رایگان در دایرکت ادمین

در پنجره ی جدید مطالب تصویر زیر تنظیمات را انجام دهید:

یعنی ابتدا تیک Secure SSL را بزنید و روی save زیر آن کلیک کنید تا قسمت پایین تر فعال شود و سپس از میان دو گزینه ی مربوط به انتخاب پوشه ی اس اس ال گزینه ی دوم یعنی Use a symboic link.. کلیک نمایید و روی دکمه ی Save  پایین آن کلیک کنید.

پس از انجام مرحله ی فوق مجددا به پنل دایرکت ادمین خود مراجعه نموده و از بخش Advanced Features روی گزینه ی SSL Certificates کلیک نمایید و این بار از بخش SSL Certificates مطالب تصویر زیر گزینه های مربوطه را انتخاب نموده و ایمیل خود را وارد کنید و در بخش انتخبا دامنه ها حداقل دو گزینه ی دامنه اصلی با www و بدون  www را بزنید و روی دکمه ی sabe کلیک نمایید.

پس از این مرحله معمولا پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نصب اس اس ال روی هاست برای شما به نمایش در می آید اما متداولترین دلیلی که ممکن است عملیات را با خطا مواجه کند وصل نبودن دامنه به هاستی است که این عملیات روی آن انجام می شود.

پس از فعال کردن اس اس ال رایگان در دایرکت ادمین می توانید سایت خود را به جای http با https باز کرده و از صحت نصب مطمئن شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.