مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

امروز اس اس ال در حال تبدیل به یک نیاز اساسی برای هر وبسایتی شده است اما خوشبختانه اس اس ال که تا چند سال گذشته در صورت عدم خرید گواهی نامه اس اس ال در مرورگرها با خطای عدم امنیت مواجه می شد و کاربر می بایست ریسک استفاده از آنرا می پذیرفت اکنون توسط برخی شرکت ها به صورت رایگان نیز به کاربران ارائه می شود و در راس شرکت های ارائه کننده ی اس اس ال رایگان lets encrypt قرار دارد که در حال حاضر به صورت سه ماهه اس اس ال رایگان ارائه می کند و ما قصد داریم در این مطلب آموزش فعال کردن اس اس ال رایگان در هاست سی پنل را به شما ارائه کنیم.

البته استفاده از اس اس ال رایگان به صورت معمول کمی دشوار است زیرا اول باید مراحل فعال کردن آنرا انجام داد و ثانیا هر سه ماه یک بار باید دوباره مراحل فعال سازی تقریبا شبیه فعال سازی اولیه انجام شود.

اما در کنترل پنل هاست سی پنل ارائه شده از طرف بسیاری از شرکت های هاستینگ از جمله تهران هاست امکانی به نام Let’s Encrypt™ SSL وجود دارد که شما را از انجام مراحل پیچیده ی فعال سازی و همچنین لزوم تمدید سه ماه یک بار توسط خودتان به شکل دستی را رفع می نماید.

آموزش فعال کردن اس اس ال رایگان در هاست سی پنل (اگر از تهران هاست سرویس گرفته اید و یا شرکت شما این امکان را برای شما فراهم کرده باشد:

1- ابتدا به پنل هاست خود در سی پنل مراجعه نمایید و از بخش SECURITY روی Let’s Encrypt™ SSL کلیک کنید:

فعال کردن اس اس ال رایگان در هاست سی پنل

2- در بخش بعدی از قسمت Issue a new certificate و در جایی که دامنه های شما لیست شده است روی گزینه Issue مربوط به دامنه ای که قصد فعال سازی اس اس ال رایگان برای آنرا دارید کلیک نمایید.

3- در صفحه ی بعد معمولا دامنه های اصلی مرتبط به صورت پیشفرض تیکت خورده اند که به معنای فعال سازی اس اس ال برای آن دامنه ها می باشد اما اگر نیاز باشد شما می توانید سایر دامنه یا سابدامنه های مرتبط را هم تیکت بزنید و روی Issue کلیک نمایید.

پس از چند ثانیه می بایست پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نصب اس اس ال رایگان به شما نمایش داده شود.

فعال کردن اس اس ال رایگان در هاست سی پنل

مهمترین و متداول ترین خطایی که در هنگام فعال کردن اس اس ال رایگان در هاست سی پنل ممکن است با آن مواجه شوید ممکن است مربوط باشد به عدم اتصال دامنه به هاستی که اکنون در حال کار با آن هستید که این خود ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. بنابراین ابتدا از فعال بودن دامنه و همچنین تنظیم صحیح دی ان اس ها روی دامنه ی خود مطمئن شوید و اگر به تازگی دی ان اس ها را تغییر داده اید توجه داشته باشید که ممکن است لازم باشد مدتی صبر کنید تا دامنه به هاست متصل شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.