مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

اگر نیاز به گرفتن فول بک آپ در دایرکت ادمین به منظور نگهداری فایل در کامپیوتر خود و یا انتقال سایت خود به هاست دیگری داشته باشید کافیست به پنل هاست خود (دایرکت ادمین) مراجعه کرده و از قسمت your account گزینه ی Create/Restore Backups را انتخاب نمایید.

سپس در صفحه ی جدیدی که باز می شود در بخش Select Items to include in Backup کلیه گزینه ها را بزنید (چون ما قصد گرفتن فول بک آپ داریم تمام گزینه ها ر بزنید تا در موقع ریستور به صورت کامل بازگردانی انجام شود) که البته به صورت پیشفرض معمولا اگر مدیر هاست در تنظیمات پیشفرض دایرکت ادمین تغییر نداده باشد تمام گزینه تیکت خورده اند و شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید. سپس روی دکمه ی Create Backup که پایین گزینه ها قرار دارد کلیک کنید تا فرایند بک آپگیری آغاز شود.

ایجاد فول بک آپ دایرکت ادمین

این مرحله بسته به اینکه شما چقدر فایل بر روی هاست خود داشته باشید و سروری که در حال بک آپگیری است چقدر قدرتمند باشد از چند دقیقه الی چند ساعت بک آپگیری و ایجاد فایل فول بک آپ نیاز به زمان خواهد داشت.

معمولا پس از اتمام بک آپگیری اگر ایمیل شما در بخش Message System دایرکت ادمین هاستتان تنظیم شده باشد یک ایمیل برای شما از طرف سروری که هاست شما بر روی آن نصب شده است ارسال خواهد شد و البته همواره یک کپی از پیام های ارسال در همان بخش Message System موجود است و برای اطمینان از اینکه بک آپگیری به پایان رسیده است می توانید به این بخش مراجعه نمایید و پیام ها را بررسی کنید.

پس از مراحل فرایند گرفتن فول بک آپ در دایرکت ادمین در پایین همان صفحه ای که بک آپ گیری را در آن انجام دادیم امکان ریستور بک آپ را خواهید داشت اما اگر تمایل داشته باشید بک آپ را دانلود نمایید می بایست به بخش file manager هاست خود مراجعه کرده و در همان فولدر اصلی به پوشه ای به نام backups بروید از آنجا می توانید به صورت مستقیم در صورت لاگین بودن در هاست فایل را دانلود کنید اما برای دانلود بهتر فایل توصیه می کنیم ابتدا فایل بک آپ را به فولدر اصلی هاست خود منتقل کرده و از آنجا با تنظیم سطح دسترسی فایل بر روی 644 از طریق لینک مستقیم دسترسی به فایل آنرا دانلود نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.