مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

حتما برای شما پیش آمده است که یک ایده ی خیلی خوب به ذهنتان آمده باشد اما زمانی که کار به انتخاب نام دامنه مناسب برای ثبت میرسد سخت ترین بخش تازه برایتان معنا پیدا میکند.در این پست در 5 قدم ساده بهترین نکات را برای انتخاب دامنه مناسب را یادآوری میکنیم.

سوال هایی مانند:

  • چه چیزی باید در خاطرتان باشد در انتخاب دامنه؟
  • چگونه دامنه را در سریع ترین زمان با بهترین نتیجه انتخاب کنم؟

و سوالات مشابه به ذهن توسعه دهندگان وب بسیار خطور میکند.در این مقاله نکات کوتاه اما جالبی را متذکر میشویم.

  • کوتاه اما مفید

سایت مطعلق به شماست میتوانید نام آن را بگذارید thebestwebsiteintheworld اما بهتر است این کار را نکنید.دامنه باید کوتاه و ساده باشد.دامنه کوتاه بهتر به خاطر میماننند,بهتر نوشته میشوند و برای کار تجازی شما بهترین انتخاب هستند.استثناء هایی هم شاید وجود داشته باشد اما انقدر کم و قابل گذر هستند که قانون را می توان کلی در نظر گرفت.

  • یکسان

به خاطر داشته باشد شرکت های تجاری به نام و برند آنها شناسایی میشوند پس بهتر است دامنه وبسایت نیز با برند یکسان باشد.خیلی مهم است کاری کنید که مشتریان تنها از شما یک اسم به خاطر داشته باشند به جای برند تجاری و دامنه.

  • یکتا

دامنه ای انتخاب کنید که یکتا باشد و از طریق آن به خاطر مردم بمانید.نامی انتخاب نکنید که ممکن است با دیگران اشتباه شود.دامنه ی مناسب و به خاطر ماندنی برای شما بازگشت هزینه خواهد داشت.داشتنن دامنه و نام یکتا همچنین کمک میکند تا برند تجاری خود را گسترش دهید.

  • بزرگ فکر کنید

در زمان ثبت دامنه باید توازن دقیق را بین خاص و عام برقرار کنید.فکر نکنید که وبسایت در حال حاضر چگونه است فکر کنید که 2 سال دیگر چگونه خواهد بود.به رشد احتمالی و مشتریان هدف احتمالی فکر کنید.هدف در کل این است که نگذارید دامنه شما را محدود کند. به این فکر کنید که شاید در 2 سال آینده بنا به رشد وبسایت شما نیاز را بر آن دیدید که محدوده فعالیت را گسترش دهید اگر نام دامنه شما را محدود به فعالیت در یک بخش خاص کرده باشد کار بسیار سختی برای توسعه فعالیت ها خواهید داشت.

  • ساده در خاطره ها بمانید

در کنار خاص و یکتا بودن باید در خاطره ها بمانید مخصوصا اگر میخواهید در فعالیت های تجاری شرکت کنید این نکته بسیار مهم است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.