مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

بسیاری اوقات ممکن است نیاز داشته باشید که فول بک آپ سایت خود را بر روی کامپیوتر خود داشته باشید و اگر کنترل پنل هاست شما سی پنل است ما در این مطلب آموزش بک آپ گرفتن از هاست سی پنل را به صورت کامل و به زبان ساده برای شما شرح خواهیم داد.

آموزش ویدئویی نصب اسکریپت سیستم اعلام نمرات

سیستم اعلام نمرات
در این ویدئوی آموزشی 5 دقیقه ای نحوه نصب اسکریپت(Script) سیستم اعلام نمرات توسط مرکز آموزش تهران هاست قرار داده شده است.

از مزایای این سیستم می توان به افزودن دانش آموز، استاد، تعیین نام کاربری برای هر دانش آموز و استاد، ارسال پیام کوتاه و… اشاره کرد.
ابتدا اسکریپت سیستم اعلام نمرات را دانلود کرده و سپس روی هاست خود آپلود کنید.
همچنین از مزایای این ویدئوی آموزشی می توان به نحوه آپلود فایل در هاست و  ایجاد بانک اطلاعاتی در سی پنل اشاره کرد.
اکنون می توانید آموزش ویدئویی نصب اسکریپت سیستم اعلام نمرات را به صورت آنلاین مشاهده کنید و یا آن را دانلود کنید.

.

آموزش ویدئویی ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

بانک اطلاعاتی یکی از مهم ترین قسمت های سایت می باشد که می توان بیشترین کاربرد آن را در سیستم های مدیریت محتوا (CMS) دانست.

در این ویدئوی آموزشی تقریبا یک دقیقه ای نحوه ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین بر روی هاست شما توضیح داده شده است که اکنون می توانید آن را مشاهده و یا دانلود کنید.

آموزش ویدئویی تغییر فرمت تصاویر در سی پنل

با استفاده از این امکان می توانید به راحتی اقدام به تغییر فرمت تصاویر هاست خود به صورت دسته ای(پوشه) و یا تک تک کنید.

در این ویدئوی آموزشی یک دقیقه ای نحوه تغییر فرمت تصاویر در سی پنل توسط مرکز آموزش تهران هاست قرار داده شده است که اکنون می توانید آن را مشاهده و یا دانلود کنید.

آموزش ویدئویی تغییر سایز تصویر در سی پنل

گاها برای کاربران پیش آمده است که بعد از آپلود کردن فایل در هاست خود متوجه می شوند که به عنوان مثال اندازه تصاویرشان نیاز به تغییر دارد و تصمیم به آپلود مجدد فایل های خود پس از ویرایش می گیرند.

اما در هاست سی پنل این امکان وجود دارد که سایز تصاویر خود را به اندازه مورد نظرتان تغییر دهید.

در این آموزش کوتاه و مفید دو دقیقه ای  نحوه تغییر سایز تصویر در سی پنل توسط مرکز آموزش تهران هاست ارائه شده است.

آموزش آپلود فایل در دایرکت ادمین

در این آموزش کوتاه و مفید یک دقیقه ای آموزش نحوه آپلود فایل در دایرکت ادمین که توسط مرکز آموزش تهران هاست تهیه شده است خدمات شما ارائه می شود؛ که می توانید آن را به صورت آنلاین مشاهده و یا دانلود کنید.

تهیه نسخه پشتیبان در دایرکت ادمین

تهیه بکاپ (Backup) یا همان نسخه پشتیبان یکی از مهم ترین مواردی می باشد که مدیران سایت همیشه باید آن را در اولویت کارهای خود قرار دهند،به جهت حساسیت داده های موجود در سایت. گاها مدیر سایت نسخه پشتیبان را توسط هاست های مخصوص این سرویس انجام می دهد گاهی هم به صورت دستی صورت می پذیرد.

در این ویدئوی آموزشی نحوه تهیه نسخه پشتیبان در دایرکت ادمین توسط مرکز آموزش تهران هاست تهیه شده است.

آموزش نصب جوملا

عدم استفاده از سیستم های مدیریت محتوا برای مدیریت سایت تقریبا امری غیرقابل انکار می باشد و به این جهت مرکز آموزش تهران هاست با توجه به ضرورت موضوع تصمیم به ارائه ویدئو کوتاه و جامع آموزش نصب سیستم مدیریت محتوا جوملا گرفت.

در واقع با استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) ، همانطور که از نامش پیداست می توان محتوای سایت، اعم از متون، تصاویر، لینک ها و… را در قالبی یکپارچه مدیریت نمود.

جهت دانلود فایل نصب جوملا می توانید به اینجا  ویا لینک مستقیم جوملا فارسی مراجعه کنید.

آموزش ویدئویی نصب وردپرس روی هاست

با توجه به پیشرفت های چشمگیر در حوزه مدیریت وب سایت امروزه عدم استفاده از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) برای مدیریت سایت تقریبا امری غیرقابل انکار بوده و نمی توان سایت را به صورت یکپارچه مدیریت کرد؛ لذا مرکز آموزش تهران هاست با توجه به ضرورت موضوع تصمیم به ارائه ویدئو کوتاه و جامع آموزش نصب سیستم مدیریت محتوا وردپرس روی هاست گرفت که اکنون می توانید آن را مشاهده یا دانلود کنید.

جهت دانلود و نصب وردپرس می توانید به اینجا  ویا وردپرس فارسی مراجعه کنید.

توجه داشته باشید پس از آپلود فایل فشرده شده در هاست، آن را از حالت zip خارج کرده و سپس فایل ها را از پوشه wordpress به یک سطح بالاتر Move کنید.

preferences در سی پنل

ویدئوی آموزشی که اکنون پیش روی شما است، یک ویدئوی تقریبا 10 دقیقه ای شامل  توضیح کامل کلیه منوهای موجود در بخش preferences در سی پنل هاست می باشد. از جمله موارد آموزشی این ویدئو به شرح ذیل می باشد:

*به دلیل حجم بالای فایل و راحتی شما مخاطبین گرامی تهران هاست این ویدئوبه چند بخش مرتبط با یکدیگر تبدیل شده است که هر قسمت را می توانید جداگانه دانلود یا آنلاین مشاهده کنید.