مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

هنگامی که در سیستم دبلیو اچ ام سی اس (whmcs) کاربری بخواهد ثبت نام کند در یک مرحله می بایست مشخصات خود از جمله کشور را وارد نماید. اما گاهی ممکن است شما بخواهید تنها کشورهای مورد نظر شما امکان ثبت نام در سایت را داشته باشند یعنی مثلا معمولا هاستینگ های ایرانی اغلب تنها به کاربران ایرانی سرویس ارائه می نمایند و بنابراین مایلند تنها انتخاب کاربر برای ثبت نام کشور جمهوری اسلامی ایران باشد.

در صورتی که سایت شما هک شده است لازم است موارد زیر را بررسی کنید.

12 اقدام لازم بعد از هک شدن سایت

12 اقدام لازم بعد از هک شدن سایت

در صورتی که از شرکت هلندی Resello سرویس نمایندگی دامنه دارید و تمایل دارید آن را به whmcs خود وصل کنید تا بتوانید دامنه ها را آنلاین ثبت کنید و آنها را از whmcs مدیریت کنید ابتدا نسخه آخر ماژول را از این سایت دریافت کنید.

با اتصال دایرکت ادمین به whmcs امکانات زیر پشتیبانی می شود.

ساخت اکانت مسدود کردن رفع تعلیق حذف اکانت
بله بله بله بله
تغییر پکیج تغییر رمز عبور اکانت آپدیت فضا و پهنای باند استفاده شده لینک ناحیه کاربری
بله بله بله بله

نکته مهم : برای اتصال directadmin به whmcs لازم است پورت 2222 روی پورت خروجی فایروال سرور باز شود. اینکار باید توسط مدیر سرور انجام شود.

نکته مهم 2 : در صورتی که مانند این مطلب پورت دایرکت ادمین را تغییر داده اید لازم است ابتدا پورت جدید را به پشتیبانی whmcs ارسال کنید تا به شما ماژول جدید را ارسال کنند. ماژول پیش فرض فقط قابلیت اتصال به پورت 2222 را دارد. البته ممکن است این امکان به این سیستم اضافه شود.

پس از اتصال سی پنل به whmcs از امکاناتی مانند : ساخت هاست ، مسدود کردن ، حذف ، تغییر پکیج ، تغییر رمز اکانت و …. می توانید استفاده کنید.

ابتدا به پنل whmcs خود وارد شوید و از قسمت Setup > Products/Services روی Servers  کلیک کنید و سپس روی گزینه Add New Server کلیک کنید

اتصال سی پنل به whmcs

اگر شما از سایت resellerclub پنل ثبت دامنه دارید و یا subreseller دامنه هستید ، می توانید با اتصال پنل دامنه resellerclub به whmcs دامنه را آنلاین ثبت کنید. ماژول resellerclub اسکریپت whmcs امکاناتی مانند تغییر دی ان اس ، دریافت کد epp ، تنظیم دی ان اس های اختصاصی ، تغییر مشخصات whois و … را دارد.

برای اتصال پنل دامنه resellerclub به whmcs ابتدا وارد پنل نمایندگی خود شوید و سپس از منو Settings روی گزینه API کلیک کنید

اگر روی سایت شما اسکریپت whmcs نصب شده است و نگرانی امنیت آن را دارید موارد زیر را انجام دهید تا امنیت whmcs خود را بالا ببرید.
افزایش امنیت whmcs