مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

همانگونه که اطلاع دارید شرکت رسلو، ایران را در لیست کشورهای مورد تحریم خود قرار داده است و دیگر امکان ثبت دامنه ی جدید با مشخصات ایران در این شرکت وجود ندارد. این شرکت برای تمدید دامنه تا دو ماه و برای انتقال دامنه 12 ماه فرصت داده است اما تهران هاست قصد دارد قبل از این زمان دامنه ها را به شرکت جدید منتقل نماید.

تغییر مشخصات whois برای Directi
برای تغییر مشخصات whois خود ابتدا به پنل Directi خود وارد شده و سپس مراحل زیر را طی نمایید
1. از منوی بالا برروی Manage Orders سپس List/Search Orders را انتخاب نمایید.
تغییر مشخصات whois برای Directi
2. در صفحه list of Orders برروی دامنه ای که می خواهید مشخصات whois آن تغییر کند کلیک نمایید.

اگر شما از سایت resellerclub پنل ثبت دامنه دارید و یا subreseller دامنه هستید ، می توانید با اتصال پنل دامنه resellerclub به whmcs دامنه را آنلاین ثبت کنید. ماژول resellerclub اسکریپت whmcs امکاناتی مانند تغییر دی ان اس ، دریافت کد epp ، تنظیم دی ان اس های اختصاصی ، تغییر مشخصات whois و … را دارد.

برای اتصال پنل دامنه resellerclub به whmcs ابتدا وارد پنل نمایندگی خود شوید و سپس از منو Settings روی گزینه API کلیک کنید

برای ایجاد دی ان اس اختصاصی دامنه های که در directi ثبت شده اند مراحل زیر را انجام دهید

1.ابتدا با نام کاربری و رمز عبور خود وارد پنل دامنه خود شوید.

نحوه ایجاد دی ان اس اختصاصی دامنه در directi

Privacy Protection دامنه چیست؟

Privacy Protection به معنای حفاظت از حریم خصوصی می باشد. با فعال کردن این امکان مشخصات شما دیگر در whois دامنه شما نمایش داده نمی شود.

privacy protection چیست

چند روش برای جلوگیری از سرقت دامنه : 

1.قفل کردن انتقال دامنه  : Theft Protection یا همان حفاظت از سرقت یکی از امکانات دامنه های بین المللی می باشد که با فعال سازی آن حتی در صورتی که با کد EEP ( کد انتقال) دامنه درخواست Transfer دامنه داده شود انتقال دامنه تایید نمی شود. برای فعال سازی Theft Protection دامنه هایی که در directi ثبت شده اند ابتدا وارد پنل دامنه خود شوید و سپس از قسمت Manage orders روی گزینه List/Search orders کلیک کنید و روی دامنه ای که قصد دارید Theft Protection آن فعال شود  کلیک کنید.

سپس از قسمت Domain Registration روی گزینه Theft Protection کلیک کنید و وضعیت آن را به تغییر دهید و روی دکمه update Theft Protection status کلیک کنید.

فعال سازی theft protectionفعال سازی theft protection

2. عدم استفاده از ایمیل شخصی برای دامنه : برای امنیت بیشتر و جلوگیری از سرقت دامنه بهتر است از ایمیل شخصی که در سایت های دیگر عضو می شوید استفاده نکنید. ایمیلی که برای پنل دامنه انتخاب می کنید یک ایمیل جدید باشد و بهتر است فقط خود از آن اطلاع داشته باشید.

 

3.تغییر رمز پنل دامنه و epp کد به صورت دوره ای : بهتر است برای امنیت بیشتر رمز های پنل دامنه و کد انتقال را به صورت دوره ای ماهانه تغییر دهید. رمز انتخابی شما باید شامل حداقل 12 کارکتر عدد و حروف باشد و بهتر است از رمز های ساده ای مانند شماره موبایل و کد ملی استفاده نشود.

 

4.فعال کردن privacy protection دامنه : با فعال کردن این امکان می توانید مشخصات خود را در whois مخفی کنید و دیگر کاربران امکان مشاهده اطلاعات مدیر دامنه را ندارند.

 

برای تغییر دی ان اس دامنه های عمومی که در directi ثبت شده اند ابتدا به آدرس کنترل پنل دامنه وارد شوید. به عنوان مثال در تهران هاست آدرس کنترل پنل دامنه http://mydomains.tehranhost.com می باشد.

سپس نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و customer را انتخاب کنید و روی دکمه login کلیک کنید

نحوه تغییر دی ان اس دامنه های عمومی در directi