مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

تهران هاست در راستای افزایش امینت و عملکرد سرورهای لینوکس خود از مهر 1394 سرورهای جدید خود را مبتنی بر سیستم عامل کلاد لینوکس ارائه می نماید.

از ویژگی های این سیستم عامل ارائه ی رم و سی پی یوی اختصاصی به هر کاربر و اعمال محدودیت به منظور جلوگیری از سوء اثر مصرف هر یک از اکانت ها بر روی یک دیگر می باشد.

این امکان فعلا در سرویس های هاست اشتراکی لینوکس (سی پنل خارج از کشور شامل آمریکا و آلمان) ارائه می گردد و انشالله در آینده ای نزدیک سعی خواهیم نمود سایر سرویس ها نیز از این سیستم برخوردار شوند.

توجه داشته باشید که با توجه به تنظیمات خاصی که در سرور جدید اعمال گردیده است ممکن است برخی اسکریپت ها و سرویس های شما با مشکل لود شوند که این مساله به دلیل ورژن خاص پی اچ پی و فعال بودن یا نبودن اکستنش های خاص پی اچ پی است.
در واقع در سرویس های جدید تهران هاست که بیشتر می توان آنرا هاست اختصاصی نامید پی اچ پی به آخرین ورژن معمول (5.5) تغییر داده شده است و برخی از افزونه هایی که هر هاستی ممکن است آنرا نیاز نداشته باشد غیر فعال شده اند.

اما شما می توانید در هر زمان اقدام به تغییر نسخه ی پی اچ پی یا فعال و غیر فعال سازی توابع و اکتنشن های خاص پی اچ پی در هاست خود نمایید.
برای این منظور پس از ورود به سی پنل از بخش Software and Services بر روی گزینه ی Select PHP Version کلیک نمایید.
در بخشی که باز می شود ضمن انتخاب ورژن مورد نیاز اکستنشن های مورد نیاز خود را فعال کنید.
در نهایت اگر سوال یا مشکلی وجود داشت ما در خدمت شما خواهیم بود.

با وجود این خدمات جدید می توان ادعا نمود که زین پس سایت شما بر روی هاست امن تری نگهداری خواهد شد ضمن اینکه اگر سایت شما کند شد به احتمال بسیار زیاد این مشکل از مصرف سایت خودتان است و مشکل کاهش سرعت لود سرور به صورت کلی نیست. بنابراین بهترین راه حل آن خواهد بود که یا مصرف سایت خود را با اقداماتی همچون غیرفعال سازی افزونه های پر مصرف یا استفاده از قالب های سبک تر و کاهش بار ترافیک اضافی یا غیر ضروری از روی سایت خود و یا همچنین ارتقاء هاست خود نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

2 دیدگاه

  1. احسان چهری

    از php 7 استفاده می‌کنید؟

    • محمد جواد مافی

      بله، امکان فعال سازی این ورژن از پی اچ پی در هاست های جدید تهران هاست وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.