تبدیل وبلاگ به سایت | سفارش تبدیل وبلاگ به وبسایت

هنگامی که سخن از تبدیل وبلاگ به سایت به میان می آید ممکن است معانی و منظورهای مختلفی از این عبارت مد نظر باشد.

در عامیانه ترین شکل منظور از تبدیل وبلاگ به سایت تغییر شکل ظاهری یا شکل کاربری یک وبلاگ می باشد که از حالت وبلاگ با آدرس ساب دامنه ی یک سرویس دهنده ی رایگان یا غیر رایگان وبلاگ به شکل یک آدرس مستقل درآید.

بنابراین گاهی اوقات ممکن است که منظور تنها مستقل کردن آدرس وبلاگ است به صوتی که برای مثال آدرس وبلاگ شما از yourblogname.blogfa.com به yourblogname.com یا سایر پسوند ها مانند ir در آید.

البته لزوما ضرورت ندارد همان عبارتی که در نام وبلاگ ذکر شده است در نام دامنه نیز بیاید و اگر مثلا وبلاگ شما a.blogfa.com است لزومی ندارد حتما دامنه a.com را ثبت کنید و  b.com هم این قابلیت را دارد.

[css3_grid id=’weblog-2-site’]

مزایا و معایب تبدیل وبلاگ به سایت

مهمترین مزایای تبدیل وبلاگ به سایت به شرح زیر می باشد:

  1. مستقل شدن از سرویس وبلاگدهی و قوانین آن
  2. عدم نمایش تبلیغات در وب سایت شما
  3. امکان بکآپ گیری کامل برای انتقال به سایر شرکت ها
  4. ارزش و اعتبار سایت شما و امکان فروش سایت بعد از رسیدن به موفقیت

و اما مهمترین معایب تبدیل وبلاگ به وب سایت نیز در ادامه لیست می گردد:

  1. غیر رایگان بودن تبدیل وبلاگ به وبسایت

تبدیل وبلاگ به سایت به دو گروه اصلی تقسیم می شود که لازم است به توضیح آنها بپردازیم.

روش اول تبدیل وبلاگ به وبسایت

در جدول فوق تبدیل وبلاگ به سایت به دو گروه اصلی تقسیم می شود که لازم است به صورت توضیح آنها بپردازیم.

تبدیل در روش اول مزیایی مانند استقلال آدرس دامنه، کوتاه شدن آدرس، امکان برداشتن آدرس در آینده از وبلاگ فعلی و اتصال آن به وبلاگ یا سایتی دیگر و … می باشد.

این روش تنها آدرس وبلاگ شما را تغییر می دهد و امکان اضافه ای به صورت نرم افزاری به سایت شما افزوده نمی شود و شما باید مانند قبل وبلاگ خود را مدیریت کنید اما می توانید وبلاگ خود را با آدرسی مستقل، کوتاه تر و دارای انعطاف به منظور انتقال معرفی کنید.

روش دوم تبدیل وبلاگ به وب سایت

در روش دوم شما علاوه بر ثبت دامنه که دارای تمام ویژگی های روش قبل است شما قادر خواهید بود بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات سرویس های وبلاگ دهی نسبت به مدیریت سایت خود اقدام کنید.

می توانید به شکل نامحدودی به سایت خود امکانات اضافه کنید و یا برخی امکانات غیر ضرور را از سایت خود حذف نمایید اما توجه داشته باشید که تبدیل وبلاگ به وب سایت در این روش به این معنا نیست که مطالب و قالب و نظرات و سایر تنظیمات وبلاگ فعلی شما در زمان خرید این سرویس انتقال می یابد.

در این روش به شما یک سایت خام تحویل می شود خودتان می بایست مطالب را به روش کپی پیست منتقل کنید.

اگر تمایل دارید از قالب های رایگان مخصوص سایت استفاده نکنید و قالب سایت شما به همان شکل قبل باشد می بایست با صرف هزینه یا اگر خودتان دانش طراحی سایت و یا برنامه نویسی تحت وب (مانند html, php و …) داشته باشید آنرا تبدیل نمایید اما خوشختانه قالب های رایگان سیستم های سایت ساز اغلب کاربران را از این مورد بی نیاز می کنند.