ثبت دامنه

ثبت دامنه

ثبت دامنه

دامنه یا دومین (Domain) یک آدرس اینترنتی است که توسط آن به محتویات یک وبسایت دسترسی پیدا می کنیم. در واقع برای راه اندازی یک سایت علاوه بر هاست که فایلها و یا نرم افزارهای راه اندازی سایت بر روی آن قرار می گیرد ما نیاز به ابزاری داریم که بتواند کاربر را به آن هاست هدایت نماید. اگر بخواهیم یک مثال ساده بزنیم اگر هاست یا میزبانی وب را به یک گوشی موبایل تشبیه کنیم دامنه شماره ی سیمکارتی است که اشخاص دیگر به واسطه ی آن می توانند با گوشی شما ارتباط برقرار نمایند و ثبت دامنه شبیه به ثبت یک شماره ی تلفن است که باید کسی قبلا آنرا ثبت نکرده باشد ولی بدیهی است که قبلا شماره های روندتر توسط اشخاص دیگری به ثبت رسیده اند.

مشاهده ی لیست قیمت ها و ثبت دامنه

برای ثبت دامین عمومی و تحویل به صورت آنی در هنگام ثبت نام اطلاعات خود را به صورت پینگلیش (استفاده از کاراکتر انگلیسی) وارد نمایید
ثبت دامنه های ملی نیازمند ثبت نام در سایت nic می باشد که پس از سفارش در سایت تهران هاست راهنمایی های لازم در تیکتی با عنوان “ثبت دامنه ی آی آر شما” برایتان ارسال خوهد شد.
دامنه ی عمومی به دامين با پسوند com – org – net – info و … و دامنه های ملی به دامنه های با پسوند ir اطلاق می گردد.

هم اکنون امکان ثبت دامنه به صورت های 1ساله، 2ساله، 3ساله، 4ساله، 5ساله و 10ساله در سایت تهران هاست فراهم است که در مورد دامنه های ملی IR امکان ثبت دامنه به صورت یک و پنج ساله وجود دارد.

برای ثبت دامنه با هر یک از پسوندهای زیر می توانید بر روی دکمه ی سفارش آن پسوند کلیک کرده و در مرحله ی بعد نام درخواستی خود را به منظور اطمینان از آزاد بودن جستجو نمایید. توجه داشته باشید که اگر تمایل به ثبت بیش از یک پسوند دامنه دارید در همان مرحله ی برسی آزاد بودن دامنه پسوندهای دیگری نیز به شما پیشنهاد شود که انتخاب همه ی آنها الزامی نیست و این امکان را دارید که در صورت تمایل یک یا چند پسوند را همزمان ثبت کنید.

مشاهده ی لیست قیمت ها و ثبت دامنه