مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

در سی پنل دو بخش در قسمت DOMAINS وجود دارد که قسمت Aliases برای پارک دامنه و بخش Addon Domains برای ادان کردن دامنه می باشد اما برخی از کاربران که ممکن است به تازگی استفاده از هاست سی پنل را شروع کرده باشند شاید این سوال را داشته باشند که تفاوت ادان دامنه با پارک دامنه چیست.

تفاوت ادان دامنه با پارک دامنه

تفاوت ادان دامنه با پارک دامنه در هاست سی پنل

تفاوت ادان دامنه با پارک دامنه در این مساله است که وقتی شما دامنه ای را ادان می کند در واقع روی همان هاست یک سایت جدید که از نظر محتوا ارتباطی با دامنه ی اصلی که سرویس میزبانی وب را بر اساس آن خریداری کرده اید ندارد و یک سایت جداگانه محسوب می شود اما هنگامی که دامنه ای را پارک می کنید یعنی اینکه شما سایت جدیدی اضافه نمی کنید اما سایت شما علاوه بر دامنه ی اصلی هاست با دامنه ی جدید پارک شده نیز بالا می آید

برای مثال فرض کنید شما دامنه ای به اسم domain.com دارید که پسوندهای دیگر آنرا نیز مانند domain.net و domain.ir نیز می خواهید همان سایت را نشان دهند، در این صورت دامنه های net و ir را روی دامنه ی اصلی پارک می کنید اما اگر مثلا هاست شما بر اساس siteA.com خریداری شده باشد و حالا بخواهید سایتی مجزایی با آدرس siteB.net بدون خرید هاست جداگانه داشته باشید دامنه ی siteB.com را روی هاست خود می بایست ادان نمایید.

از موارد دیگر تفاوت ادان دامنه با پارک دامنه این است که معمولا شرکت های هاستینگ تعداد پارک را نامحدود ولی ادان را ممکن است محدود ارائه کنند.

تهران هاست پیش این مطالبی در رابطه با آموزش پارک دامین در سی پنل و همچنین ادآن دامین در هاست های سی پنل ارائه نموده بود که می تواند با این مطلب مرتبط باشد.

توجه داشته باشید که جهت پارک یا ادان دامنه در سیپنل می بایست قبلا DNS های دامنه ها را به DNS های هاست تغییر داده باشید|.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.