مرکز آموزش تهران هاست

حرفه ای تر شوید

بسیاری اوقات ممکن است نیاز داشته باشید که فول بک آپ سایت خود را بر روی کامپیوتر خود داشته باشید و اگر کنترل پنل هاست شما سی پنل است ما در این مطلب آموزش بک آپ گرفتن از هاست سی پنل را به صورت کامل و به زبان ساده برای شما شرح خواهیم داد.

آموزش ویدئویی تغییر فرمت تصاویر در سی پنل

با استفاده از این امکان می توانید به راحتی اقدام به تغییر فرمت تصاویر هاست خود به صورت دسته ای(پوشه) و یا تک تک کنید.

در این ویدئوی آموزشی یک دقیقه ای نحوه تغییر فرمت تصاویر در سی پنل توسط مرکز آموزش تهران هاست قرار داده شده است که اکنون می توانید آن را مشاهده و یا دانلود کنید.

آموزش ویدئویی تغییر سایز تصویر در سی پنل

گاها برای کاربران پیش آمده است که بعد از آپلود کردن فایل در هاست خود متوجه می شوند که به عنوان مثال اندازه تصاویرشان نیاز به تغییر دارد و تصمیم به آپلود مجدد فایل های خود پس از ویرایش می گیرند.

اما در هاست سی پنل این امکان وجود دارد که سایز تصاویر خود را به اندازه مورد نظرتان تغییر دهید.

در این آموزش کوتاه و مفید دو دقیقه ای  نحوه تغییر سایز تصویر در سی پنل توسط مرکز آموزش تهران هاست ارائه شده است.

preferences در سی پنل

ویدئوی آموزشی که اکنون پیش روی شما است، یک ویدئوی تقریبا 10 دقیقه ای شامل  توضیح کامل کلیه منوهای موجود در بخش preferences در سی پنل هاست می باشد. از جمله موارد آموزشی این ویدئو به شرح ذیل می باشد:

*به دلیل حجم بالای فایل و راحتی شما مخاطبین گرامی تهران هاست این ویدئوبه چند بخش مرتبط با یکدیگر تبدیل شده است که هر قسمت را می توانید جداگانه دانلود یا آنلاین مشاهده کنید.

آموزش hotlink protection

حذف دسترسی مستقیم به فایل ها یا همان hotlink protection در cpanel ،این امکان را به شما می دهد که به راحتی از دسترسی مسقیم کاربران سایتتون و یا حتی دسترسی و استفاده سایر سایت ها از  تصاویر و سایر فایل های شما جلوگیری کنید.

آموزش ویدئویی ایجاد subdomain

در این ویدئوی آموزشی 4 دقیقه ای، نحوه ایجاد subdomain و همچنین حذف و  redirect کردن آن در cpanel به صورت کامل توضیح داده شده است.

آموزش ویدئویی ساخت ایمیل در cpanel

در این ویدئوی آموزشی 4 دقیقه ای نحوه ساخت ایمیل در cpanel به صورت کامل توضیح داده شده است.

کلیپ کوتاه و مفید ایجاد بانک اطلاعاتی در سی پنل

بانک اطلاعاتی یکی از مهم ترین قسمت های سایت می باشد که می توان بیشترین کاربرد آن را در سیستم های مدیریت محتوا (CMS) دانست.

آموزش ویدئویی file manager در cpanel

قسمت چهارم

در بخش چهارم و آخر، از سری مجموعه های آموزش ویدئویی کار با file manager در cpanel ، در این بخش نحوه استخراج فایل ها از حالت فشرده و همچنین آپلود کردن فایل نمایش داده می شود.

آموزش file manager در cpanel

قسمت سوم

بخش سوم مجموعه 20 دقیقه ای،که اکنون در حال مشاهده آن هستید، یک ویدئوی 5 دقیقه ای شامل توضیح منوهای موجود در file manager از قبیل ویراش و فشرده سازی فایل ها می باشد.